Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Forum » Forum ogólne » Ważne tematy » Zbiórka pieniędzy na film o katastrofie smoleńskiej

Zbiórka pieniędzy na film o katastrofie smoleńskiej

AutorWiadomość

maciek

maciek

postów: 444

skąd: Zielona Góra

do góry

Cytuj

Zbiórka pieniędzy na film o katastrofie smoleńskiej
Drodzy!

Przeczytałem dziś z pewnym opóźnieniem, że reżyser Antoni Krauze, twórca świetnego „Czarnego czwartku” o komunistycznej masakrze na Wybrzeżu w 1970 roku, zabiera się za realizację filmu o katastrofie smoleńskiej z kwietnia 2010 roku.

Więcej na temat samej inicjatywy realizacji filmu (trzeba sobie skopiować i wkleić linki):
1. http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/_krauze_chce_zrobic_film_o_smolensku_na_popoludnie_19251
2. http://wpolityce.pl/wydarzenia/26867-nasz-wywiad-antoni-krauze-robie-film-o-smolensku-fakty-od-samego-poczatku-wskazuja-ze-byl-to-zamach

Ja osobiście od długich miesięcy marzę, aby powstał film, który spróbuje opowiedzieć prawdę o katastrofie smoleńskiej, a także o czasie bezpośrednio poprzedającym i następującym po tym wydarzeniu. Obejrzawszy „Czarny czwartek” wiem, że Krauzemu można zaufać.

A ponieważ w warunkach Rządów Miłości reżyser nie ma najmniejszych szans na jakiekolwiek pieniądze z kasy publicznej, będzie zbierał na film „po ludziach”.

Szybko obliczyłem, że przy koszcie filmu rzędu miliona złotych wystarczy „zaledwie” 10 tys. ludzi, którzy wpłacą 100 zł, lub 100 tys. ludzi, którzy wpłacą 10 zł. Oczywiście film (łącznie z reklamą -- która chyba nie będzie bardzo potrzebna -- i dystrybucją) może kosztować dużo więcej, ale co to jest 10 tys. czy 100 tys. ludzi? oczko

Anyway -- i tu uderzę z rury -- zachęcam tych z Was, którym drogie są prawda i Polska, do finansowego wsparcia tego projektu.

A żeby nie być gołosłownym -- my z Anią będziemy wpłacać stałą kwotę na ten cel co miesiąc do czasu, aż film powstanie.

Konto założonej przez Krauzego Fundacji Smoleńsk 2010:

PKO Bank Polski SA
Nr rachunku: 55 1020 1169 0000 8202 0186 3042

Maciek

Poczta

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Antychryst i koniec świata
św. Hildegarda z Bingen
Antychryst i koniec świata

Wbrew wszelkim pozorom temat końca świata, paruzji, sądu ostatecznego i poprzedzające koniec czasów pojawienie się Antychrysta nie przestał istnieć w duchowości i kulturze wraz z końcem średniowiecza. Spośród wizji mistycznych św. Hildegardy z Bingen zawartych w dziele Scivias obszerne fragmenty dotyczą właśnie tych zagadnień.

Księgarnia religijna Izajasz

© Pustynia w Mieście & Brodex 2024 r.