Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Forum » Forum ogólne » Ważne tematy » Myślisz, że wiesz, co to Naturalne Planowanie Rodziny? Przeczytaj!

Myślisz, że wiesz, co to Naturalne Planowanie Rodziny? Przeczytaj!

AutorWiadomość

maciek

maciek

postów: 444

skąd: Zielona Góra

do góry

Cytuj

Myślisz, że wiesz, co to Naturalne Planowanie Rodziny? Przeczytaj!
Ostatnio w różnych miejscach (Fronda, Facebook itp.) jakoś ożywiła się dyskusja na temat NPR-u. Głównie chodzi o podkreślanie fundamentalnych elementów powołania do małżeństwa i czy czasem nie traktujemy NPR jako „katolickiej antykoncepcji”, czyli o kwestię mentalności.

Polecam wpis z bloga, który mnie wczoraj poruszył i skłonił do myślenia:
http://mamaroza.pl/uderz-w-stol-a-stluczesz-termometr/

Poczta

Marcin&Aga

Marcin&Aga

postów: 289

na dół

Cytuj

Trochę bym z tym artykulem polemizowała, ale przeczytałam, rzeczywiście skłania do myślenia...

Poczta

alicja

alicja

postów: 305

na dół

Cytuj

Ładny tekst, zwłaszcza, gdy patrzeć na takie "postawienie sprawy" w kontekście zawierzenia Panu Bogu i planowi, jaki ma dla nas... Wpasowuje mi się tu pewne wspomnienie. Podczas czerwcowego wypoczynku u przyjaciół kapucynów w Skomielnej przebywający tam akurat o. Knotz powiedział nam przy kawie, gdy rozmawialiśmy o "liczebności" potomstwa katolickich rodzin: "Miarą świętości małżonków jest jakość ich wzajemnej relacji, nie liczba dzieci".

Poczta

maciek

maciek

postów: 444

skąd: Zielona Góra

na dół

Cytuj

Dziękuję za ciekawy wpis, Alicjo.

Agnieszko, myślę, że polemizacja jest jak najmilej widziana. Ten artykuł z bloga może się podobać lub nie, ale trudno wobec niego przejść obojętnym.

Poczta

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

O miłości
ks. Piotr Pawlukiewicz
O miłości

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz jak nikt przed nim potrafił mówić o miłości. Jego słowa zmuszały do zastanowienia się nad naszymi relacjami, umacniały je i cementowały. Nierzadko dawały też motywację, by na nowo o nie zawalczyć lub pracować nad ich uzdrowieniem. Teraz w osobistych i jak zwykle nieco humorystycznych słowach, po raz pierwszy publikowanych, tłumaczy to chyba najbardziej skomplikowane, ale i najważniejsze w życiu uczucie.

Księgarnia religijna Izajasz

© Pustynia w Mieście & Brodex 2024 r.