Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Forum » Forum ogólne » Ważne tematy » WSTAPIC DO ZAKONU

WSTAPIC DO ZAKONU

AutorWiadomość

MARIUSZ.S

postów: 1

do góry

Cytuj

WSTAPIC DO ZAKONU
SZCZESC BOŻE. OD PEWNEGO CZASU MAM BARDZO MOCNE PRAGNIENIE WSTAPIENIA DO ZAKONU MNICHÓW KAMEDUŁÓW I ZYCIA W CALKOWITYM ODOSOBNIENIU TYLKO Z BOGIEM. CZY KTOS MI POMOZE JAK TO ZROBIC , GDZIE SIE UDAC , KOGO POPROSIC O POMOC?

Broda

administrator

Radek

postów: 838

skąd: Zielona Góra

na dół

Cytuj

Na początek polecam takie linki:

http://www.kameduli.info
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kameduli

Na pewno coś tam znajdziesz.

https://www.izajasz.pl

matka

postów: 61

na dół

Cytuj

Do klasztoru może zgłosić się każdy mężczyzna, który ukończył 21 lat, a jest przed 45 rokiem życia. Musi być to osoba dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego, która rozpoznała w sobie powołanie do życia kontemplacyjnego, a nie szuka ucieczki do klasztoru przed trudnościami życia codziennego. Każdy kandydat przed złożeniem ślubów wieczystych przechodzi okres próby: najpierw postulat trwający około sześciu miesięcy po którym następują obłóczyny czyli uroczyste nałożenie habitu i przybranie imienia zakonnego. Formacja w nowicjacie trwa dwa lata - kandydat przechodzi formację pod kierunkiem mistrza nowicjatu. Przez kolejne trzy lata składane są śluby czasowe i dopiero po nich kandydat dopuszczony jest do ślubów wieczystych. Oprócz trzech ślubów wspólnych dla całego życia konsekrowanego: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, kameduli przyrzekają poprawę obyczajów i stałość w kongregacji. Jeżeli w tym czasie odbył studia teologiczne i przyjął kapłaństwo - zostaje ojcem, jeżeli nie ma święceń kapłańskich - pozostaje bratem. W klasztorze mogą przebywać także osoby, które z różnych powodów nie składają ślubów zakonnych, a jednak żyją w rytmie zakonnym. Dla pustelników, którzy odznaczają się wyjątkowym powołaniem pustelniczym istnieje możliwość tzw. rekluzji czyli życia w całkowitym odosobnieniu, bez kontaktowania się nie tylko ze światem zewnętrznym, ale nawet z innymi członkami wspólnoty zakonnej.

kontakt:
Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach
[Erem Srebrnej Góry]
Al. Konarowa 1
30-248 Kraków
tel. 012 - 429 76 10

powodzenia
aga

arova

postów: 1

na dół

Cytuj

re wstapienie
najlepiej gdybys sie zglosil do bieniszewa kolo konina. tam jest drugi z klasztorow kamedulow w polsce i tam obecnie miesci sie nowicjat. w krakowie trwa obecnieremont i nie przyjmuja kandydatow

SNIPI

postów: 1

na dół

Cytuj

wstąpienie
zanim wstąpisz gdzieś do zakonu szczerze się zastanów uśmiech naprawdę trzeba dużo czasu poświęcić na kolanach przed Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, a On cię wtedy dobrze pokieruje...nie ma co za pochopnie podejmować decyzji...nie pomyśl tylko, że może Cię zniechęcam od Twojej decyzji...obecnie też jestem w Zgromadzeniu Zakonnym w nowicjacie przed złożeniem pierwszych ślubów.To, że czujesz powołanie to wspaniale ale to nie wszystko...przydały by się na początku jakieś rekolekcje. Droga powołania w życiu zakonnym jest trudna, ale gdy człowiek odda się Panu Bogu całkowicie i powie "Panie prowadź mnie" On wszystko załatwi. Ja jestem ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Naszym charyzmatem jest głoszenie Słowa Bożego tam gdzie Chrystus jeszcze nie dotarł.Polecam stronę: www.klaretyni.pl Formacja trwa: 1 rok postulat w Kudowie Zdrój, ! rok nowicjatu w Krzydlinie Małej i 6 lat studiów we Wrocławiu. Życzę dobrego rozeznania powołania. Niech Pan Bóg Ci błogosławi a Matka Najświętsza zawsze otula Cię swoją nieskończoną miłością

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Osiem duchów zła
o. Włodzimierz Zatorski OSB
Osiem duchów zła

Życie religijne i walka duchowa nie polega jedynie na wypełnianiu moralnych zakazów i nakazów. Dobre uczynki i grzechy mają bowiem swoje źródło głęboko w duszy i umyśle człowieka. Ewagriusz z Pontu stworzył koncepcję ośmiu duchów zła, które...

Księgarnia religijna Izajasz

© Pustynia w Mieście & Brodex 2024 r.