Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Aktualności » Dekret dla Wspólnoty

Dekret dla Wspólnoty

2001-12-17 Radosław Rudziński

Siedemnastego grudnia 2001 roku Wspólnota "Pustynia w mieście" otrzymała publiczną osobowość prawną a O. Zygmunt Zapaśnik został jej opiekunem Duchowym. Wspólnota została zatwierdzona dekretem biskupim jako stowarzyszenie katolickie. Został również zatwierdzony regulamin i statut wspólnoty.

Dekret
Dekret
Dekret

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Jesteśmy ludźmi
o. Włodzimierz Zatorski OSB
Jesteśmy ludźmi

Pytanie: Kim jestem? jest niezmiernie ważne w naszym życiu. Trzeba sobie bowiem zdać sprawę z tego, kim jesteśmy i o co chodzi w naszym życiu, gdyż kiedy tego nie wiemy, szukamy czegoś, nie wiedząc czego właściwie. To podobnie jak gdybyśmy dostali jakieś wspaniałe urządzenie, o którym nie wiemy, jak działa. Możemy je wówczas bardzo łatwo zniszczyć, próbując używać niezgodnie z jego przeznaczeniem. Podobnie jest z nami, jeżeli nie wiemy, kim i dlaczego jesteśmy, wciąż nie znajdujemy swojego miejsca i popadamy w niezadowolenie, które prowadzi do rozpaczy.

Księgarnia religijna Izajasz

© Pustynia w Mieście & Brodex 2026 r.