Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Szkoła modlitwy

Szkoła modlitwy

Szkoła modlitwy miała być cyklem czterech spotkań poświęconych modlitwie. Niestety, ze względu na pandemię, odbyły się tylko trzy.

Wszystkie spotkania z modlitwą odbyły się w Zielonej Górze w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca, a prowadziła je siostra Faustyna od Jezusa ze Wspólnoty Błogosławieństw.

Pierwsze spotkanie odbyło się 16 lutego 2018 r. i próbowaliśmy na nim m.in. znaleźć odpowiedź na pytania: czy modlitwy można się nauczyć? Jak się modlić? O co chodzi w modlitwie?

Poniżej zamieszczamy nagranie z tego spotkania.

Drugie spotkanie Szkoły modlitwy poświęcone modlitwie uwielbienia i modlitwie wstawienniczej, odbyło się 18 maja 2019 r.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji:

Trzecie spotkanie skupiało się na trudnościach podczas modlitwy:

Przygotowując Szkołę modlitwy sami też zadaliśmy sobie pytanie: czym dla mnie jest modlitwa. Poniżej próba odpowiedzi:

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Pełna ulga w świętości
John Eldredge
Pełna ulga w świętości

W pierwszej chwili tytuł książki może wydać się trochę dziwny, gdyż ludzie z reguły nie myślą o świętości jako o czymś, co przynosi ulgę. Świętość kojarzy się raczej z czymś trudnym do osiągnięcia, szczerze powiedziawszy, nudnym, choć może koniecznym (jak czyszczenie zębów),  z poziomem duchowości, który pewnego dnia być może zdołamy osiągnąć. Ale ulga?...

Księgarnia religijna Izajasz

© Pustynia w Mieście & Brodex 2026 r.