Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Aktualności » Wspólnota Błogosławieństw

Wspólnota Błogosławieństw

2001-05-01 Magdalena Kozieł

Korzystając z długiego weekendu odwiedziliśmy Ojca Zygmunta, który przebywał na urlopie we Wspólnocie Błogosławieństw w Maria Langegg (Austria).

W lutym 2001 r. o. Zygmunt Zapaśnik wyjechał na półroczny urlop do Wspólnoty Błogosławieństw w Maria Langegg (Austria). Czas ten miał pomóc w rozeznaniu, gdzie jest jego miejsce. Pierwszy raz przyjechał do Polski w maju. Czas rozłąki wypełniały listy i e-maile, które zastępowały rozmowy duchowe i rady w sprawach organizacyjnych wspólnoty.

My jednak wybraliśmy się do niego w odwiedziny na przełomie kwietnia i maja. Do Maria Langegg wyjechaliśmy 29 kwietnia o godz. 6:00 trzema samochodami:

We Wspólnocie Błogosławieństw przebywaliśmy około tygodnia. Włączaliśmy się w życie liturgiczne i modlitewne wspólnoty, a także pomagaliśmy w pracach związanych z domem. Oczywiście zwiedziliśmy także Wiedeń, klasztor w Melk oraz ruiny zamku Aggstein w okolicy Maria Langegg.

Obejrzyj zdjęcia z wyjazdu w galerii.

żródło: Kronika Wspólnoty

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Wiara, nadzieja i miłość
o. Piotr Rostworowski OSB
Wiara, nadzieja i miłość

Jest dziełem dobroci Bożej, że Pan Bóg nakazał człowiekowi tylko to, co jest jego największym szczęściem. Człowiek jest stworzony do miłości i największym szczęściem jego jest miłość. Pan Bóg chce tylko tego, żebyśmy żyli w pełni.

Księgarnia religijna Izajasz

© Pustynia w Mieście & Brodex 2024 r.