Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Aktualności » IV rekolekcje postulatu i nowicjatu w Zakopanem

IV rekolekcje postulatu i nowicjatu w Zakopanem

2001-08-13 Magdalena Kozieł

Jako, że dla niektórych z nas jest to jedyna możliwość skorzystania z urlopu, jak zwykle połowa czasu to odpoczynek, a połowa miała charakter rekolekcyjny. W czasie rekolekcji omówiliśmy wiele spraw organizacyjnych, prawnych i formacyjnych; m.in.: reguły wstępowania do postulatu i nowicjatu, przyjmowanie kapłanów, sprawy dziesięciny itp. Jeśli chodzi o kwestie prawne to rozumiała je chyba tylko Aldona :) Została zmieniona wówczas praktyka Lectio Divina, która z codziennej przerodziła się w cotygodniową.

Spośród osób ze wspólnoty do nowicjatu przystąpili:

Spośród osób ze wspólnoty do postulatu przystąpili:

Obejrzyj zdjęcia z rekolekcji w galerii.

żródło: Kronika Wspólnoty

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Slow life według ojca Leona
O. Leon Knabit OSB
Slow life według ojca Leona

A gdyby tak zaszyć się gdzieś w ciszy, oczyścić umysł, pobyć chwilę offline? Tysiącletnie mury tynieckiego klasztoru to idealne miejsce na duchowe spa. Blisko natury, z dala od medialnego zgiełku, można wypić kawę z najbardziej wyluzowanym polskim mnichem. I porozmawiać o tym, co się naprawdę liczy. Ojciec Leon Knabit odkrył slow life, zanim to było modne.

Księgarnia religijna Izajasz

© Pustynia w Mieście & Brodex 2026 r.