Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Forum » Forum ogólne » Ważne tematy » Warto działać

Warto działać

AutorWiadomość

ania dróbka

ania dróbka

postów: 306

skąd: Zielona Góra

do góry

Cytuj

Warto działać
Poniżej zamieszczam link do artykułu z Frondy, a z kolei tam jest też odnośnik do listu, który ukazał się w Gościu Niedzielnym,
na temat wychowania seksualnego w szkołach.
Przeczytajcie. Myślę, że warto zareagować. Uważam, że jako rodzice mamy wręcz obowiązek reagować, póki jeszcze czas!

Oto link:
http://www.fronda.pl/a/gender-w-szkolach-zorganizowany-zbiorowy-gwalt-na-duszy-dziecka,28720.html

lihu

lihu

postów: 311

skąd: Zielona Góra

na dół

Cytuj

Ania dzięki za głos w tej sprawie. Zgadzam się z tobą w pełni. Myślę, że na razie możemy zrobić tylko tyle, ale trzeba się szykować na więcej, by nas nie wystrzygli jak głupich baranów. A dodam, że czekanie aż ktoś za nas to załatwi, jest..., eh sam nie wiem czym, żeby nie używać brzydkich słów.

Poczta

Broda

administrator

Radek

postów: 785

skąd: Zielona Góra

na dół

Cytuj

Poprawiłem link, aby był klikalny.

A może by ktoś napisał taki krótki art na ten temat, taki podsumowujący z linkami i gotowymi treściami do pobrania i wrzucimy to na stronę Pustyni.
Jak nikt nie zrobi tego przede mną to w tygodniu zbiorę informacje i coś przygotuję.

https://www.izajasz.pl

Marcin&Aga

Marcin&Aga

postów: 271

na dół

Cytuj

Wkrótce w siedzibie zielonogórskiej Solidarności ma odbyć się konferencja-szkolenie dla wszystkich zainteresowanych związane z tym tematem, nie tylko nauczycieli, a przede wszystkim rodziców. Gdy będę znała szczegóły, napiszę. Ja na pewno się na to wybieram.
Było też podobne spotkanie w Gorzowie z panią minister ds równości czy czegoś podobnego i tej "mądrej" od edukacji, ale wejściówek nie udało się zdobyć - było już ustawione kto może się pojawić, a kto nie. Łącznie z tym, że podczas zgłaszania się drogą mailową, jeśli ktoś miał w adresie jakiekolwiek odwołanie religijne od razu był odrzucany. Pojechałabym choćby po to, by zadać jakieś inne pytanie niż te wszystkie zachwalające nowe pomysły "specjalistów od edukacji".
Warto też wiedzieć, że tempo prac nad wprowadzeniem owych zmian w szkołach i przedszkolach jest OGROMNE. Praktycznie o niczym innym nie mówi się tak często. Bardzo spieszą się - ciekawe dlaczego - z tymi nowościami, przeciwko którym protestuje większość rodziców w krajach, gdzie to już zostało wprowadzone i pomijając kwestie światopoglądowe - nie sprawdziło się.

Poczta

Marcin&Aga

Marcin&Aga

postów: 271

na dół

Cytuj

Dodam jeszcze, że jednym z "edukatorów", a więc "specjalistów" znających się na rzeczy ma być pani Kazimiera Szczuka, która jest specjalistką w każdej niemal dziedzinie, a w tej związanej z rodziną i wychowaniem dzieci to już niezaprzeczalnie.

Poczta

Marcin&Aga

Marcin&Aga

postów: 271

na dół

Cytuj

http://niezalezna.pl/41882-rece-precz-od-naszych-dzieci

Poczta

Monika

postów: 27

na dół

Cytuj

Jest taka inicjatywa europejska, której celem jest wpłynięcie na zaprzestanie finansowania przez UE wszelkich badań/działań, które skutkują nieszczeniem ludzkich embrionów. Aby była skuteczna (co nie oznacza, że prawo się zmieni ale jest szansa, że nasz głos będzie się wtedy rzeczywiście liczył) trzeba zebrać 1 mln podpisów w krajach członkowskich UE.
Po ponad roku zbierania brakuje jeszcze ok.1/3 głosów. Czas do listopada 2013.
http://www.oneofus.eu/pl/
Podaj dalej.

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Wiara w pigułce, czyli sekty
Tomasz Alexiewicz OP, Jacek Maruchin
Wiara w pigułce, czyli sekty

Jest to analiza mechanizmów, które mogą działać w każdym z nas, mogą sprawić czyjeś autentyczne zaangażowanie w konkretną sektę, ale także...

Księgarnia religijna

© Pustynia w Mieście & Brodex 2020 r.