Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Forum » Forum ogólne » Ważne tematy » Potrzeba mistrza - autorytetu

Potrzeba mistrza - autorytetu

AutorWiadomość

Broda

administrator

Radek

postów: 838

skąd: Zielona Góra

do góry

Cytuj

Potrzeba mistrza - autorytetu
Temat mocno zainspirowany: czy odczuwacie pragnienie bycia prowadzonym przez człowieka - mistrza. Kogoś kto byłby autorytetem. A może ktoś z was zna takiego człowieka i mógłby sie podzielić swoimi doświadczeniami?

https://www.izajasz.pl

artur

postów: 3

na dół

Cytuj

Osobiście mam ogromną potrzebę spotykania autorytetów w życiu. Tu nie odnoszę się wprost do indywidualnego prowadzenia przez mistrza.
Mam takie wrażenie, że wśród starszego pokolenia niewielu jest takich gigantów. Szkoda, bo to w jakiś sposób odbija się na kondycji młodego pokolenia. Oczywiście zdarzają się tacy. I dzięki Bogu spotykam ich. Nawet jeżeli nie mam bliskiego z nimi kontaktu to ich bagaż ŻYCIA i PODEJŚCIE do człowieka robią na mnie wrażenie.

A tu i mnie przybywa lat. I nie daje spokoju to czy ja dość w moim życiu będę jakoś potwierdzeniem poszukiwań dla młodszych. Przecież samemu nie otrzymało się w nadmiarze tego...

Z drugiej strony nie to jest celem życia. To, że bp. Dajczak jest jaki jest oczko to "efekt" jego osobistej relacji z Bogiem. A jest gigantem. Pamiętam jedno z pierwszych spotkań Bp. Edwarda na Przystanku Jezus. Stał on w najlepsze, bez obciachu, po grochówę wojskową w ogonku. Poza tym tego człowieka warto spotkać...

<<Słudzy nieużyteczni, przybrane dzieci>>

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Ćwiczenia duchowe w życiu codziennym
Stanisław Biel SJ
Ćwiczenia duchowe w życiu codziennym

W codziennym zgiełku trudno nam zatrzymać się, popatrzeć spokojnie na otaczającą rzeczywistość i docenić ją. Trwanie w bliskości z Jezusem pomaga jednak przyjąć Bożą perspektywę, a dzięki temu dostrzec, że nasze życie jest wyjątkowe. Jak to osiągnąć?

Księgarnia religijna Izajasz

© Pustynia w Mieście & Brodex 2024 r.