Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Forum » Forum ogólne » Ważne tematy » WSTAPIC DO ZAKONU

WSTAPIC DO ZAKONU

AutorWiadomość

MARIUSZ.S

postów: 1

do góry

Cytuj

WSTAPIC DO ZAKONU
SZCZESC BOŻE. OD PEWNEGO CZASU MAM BARDZO MOCNE PRAGNIENIE WSTAPIENIA DO ZAKONU MNICHÓW KAMEDUŁÓW I ZYCIA W CALKOWITYM ODOSOBNIENIU TYLKO Z BOGIEM. CZY KTOS MI POMOZE JAK TO ZROBIC , GDZIE SIE UDAC , KOGO POPROSIC O POMOC?

Broda

administrator

Radek

postów: 838

skąd: Zielona Góra

na dół

Cytuj

Na początek polecam takie linki:

http://www.kameduli.info
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kameduli

Na pewno coś tam znajdziesz.

https://www.izajasz.pl

matka

postów: 61

na dół

Cytuj

Do klasztoru może zgłosić się każdy mężczyzna, który ukończył 21 lat, a jest przed 45 rokiem życia. Musi być to osoba dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego, która rozpoznała w sobie powołanie do życia kontemplacyjnego, a nie szuka ucieczki do klasztoru przed trudnościami życia codziennego. Każdy kandydat przed złożeniem ślubów wieczystych przechodzi okres próby: najpierw postulat trwający około sześciu miesięcy po którym następują obłóczyny czyli uroczyste nałożenie habitu i przybranie imienia zakonnego. Formacja w nowicjacie trwa dwa lata - kandydat przechodzi formację pod kierunkiem mistrza nowicjatu. Przez kolejne trzy lata składane są śluby czasowe i dopiero po nich kandydat dopuszczony jest do ślubów wieczystych. Oprócz trzech ślubów wspólnych dla całego życia konsekrowanego: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, kameduli przyrzekają poprawę obyczajów i stałość w kongregacji. Jeżeli w tym czasie odbył studia teologiczne i przyjął kapłaństwo - zostaje ojcem, jeżeli nie ma święceń kapłańskich - pozostaje bratem. W klasztorze mogą przebywać także osoby, które z różnych powodów nie składają ślubów zakonnych, a jednak żyją w rytmie zakonnym. Dla pustelników, którzy odznaczają się wyjątkowym powołaniem pustelniczym istnieje możliwość tzw. rekluzji czyli życia w całkowitym odosobnieniu, bez kontaktowania się nie tylko ze światem zewnętrznym, ale nawet z innymi członkami wspólnoty zakonnej.

kontakt:
Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach
[Erem Srebrnej Góry]
Al. Konarowa 1
30-248 Kraków
tel. 012 - 429 76 10

powodzenia
aga

arova

postów: 1

na dół

Cytuj

re wstapienie
najlepiej gdybys sie zglosil do bieniszewa kolo konina. tam jest drugi z klasztorow kamedulow w polsce i tam obecnie miesci sie nowicjat. w krakowie trwa obecnieremont i nie przyjmuja kandydatow

SNIPI

postów: 1

na dół

Cytuj

wstąpienie
zanim wstąpisz gdzieś do zakonu szczerze się zastanów uśmiech naprawdę trzeba dużo czasu poświęcić na kolanach przed Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, a On cię wtedy dobrze pokieruje...nie ma co za pochopnie podejmować decyzji...nie pomyśl tylko, że może Cię zniechęcam od Twojej decyzji...obecnie też jestem w Zgromadzeniu Zakonnym w nowicjacie przed złożeniem pierwszych ślubów.To, że czujesz powołanie to wspaniale ale to nie wszystko...przydały by się na początku jakieś rekolekcje. Droga powołania w życiu zakonnym jest trudna, ale gdy człowiek odda się Panu Bogu całkowicie i powie "Panie prowadź mnie" On wszystko załatwi. Ja jestem ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Naszym charyzmatem jest głoszenie Słowa Bożego tam gdzie Chrystus jeszcze nie dotarł.Polecam stronę: www.klaretyni.pl Formacja trwa: 1 rok postulat w Kudowie Zdrój, ! rok nowicjatu w Krzydlinie Małej i 6 lat studiów we Wrocławiu. Życzę dobrego rozeznania powołania. Niech Pan Bóg Ci błogosławi a Matka Najświętsza zawsze otula Cię swoją nieskończoną miłością

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Ojciec Pio. Spotkania z duchową córką z Pietrelciny
Graziella DeNunzio Mandato
Ojciec Pio. Spotkania z duchową córką z Pietrelciny

Jako bardzo młoda dziewczyna Graziella Denunzio Mandato poprosiła Ojca Pio, żeby został jej duchowym ojcem. Kapucyn zgodził się pełnić tę rolę, ale nawet jego duchowa córka nie spodziewała się, że będzie ją wspierał i prowadził także po swojej śmierci.

Księgarnia religijna Izajasz

© Pustynia w Mieście & Brodex 2024 r.