Pustynia w Mieście

Pustynia w Mieście » Forum » Forum ogólne » Ważne tematy » Potrzebna modlitwa i krew dla 8-letniej Oli

Potrzebna modlitwa i krew dla 8-letniej Oli

AutorWiadomość

Anulek444

Anulek444

do góry

Potrzebna modlitwa i krew dla 8-letniej Oli
Witajcie, dostałam poniższą wiadomość i pomyślałam,że ktoś z nas może byłby w stanie pomóc:

"Witajcie,
piszę do Was, nawiązując do intencji, w której modlimy się od jakiegoś czasu. Chodzi o ośmioletnią Olę, która na początku listopada miała przeszczep szpiku kostnego. Powolutku wychodzi z najgorszego, jeszcze jest w izolatce, poparzona po naświetlaniach, słabiutka, jeszcze sama nie je, ale wyniki drgnęły lekko w górę. Kłopotem na teraz są nieustanne toczenia krwi, zwłaszcza płytek.
Dlatego, proszę, roześlijcie do Waszych przyjaciół, rodzin, znajomych... prośbę o oddawanie krwi dla Oli – koniecznie z taką informacją-

Ola Mażewska- Katedra i Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu..

Najlepiej O Rh-, ale każda jednostka innej grupy oddana dla Oli się liczy.
Pamiętajcie o Oli, o tym co przeszedł jej mały dzielny brat oddając szpik, w modlitwie i, jeśli ktoś może, podzielcie się sobą.

z modlitwą i ufnością
Safona"

Anulek444

Anulek444

na dół

I jeszcze uzupełnienie:

"ostatni mail od Marty:

Witajcie,

dzień za dniem, godzina za godziną. Ola w dalszym ciągu ma ogromniastą ranę na śluzówkach, tak że czasami i morfina nie pomaga, a za to szkodzi na inne sprawy – moje dziecko jest tak obrzęknięte, że wygląda jak małe shreczątko na buzi i jak schorowana 90-letnia babcia w nogach Ciągle dostaje jedzenie z woreczka i czasami udaje je się wypić szklankę herbaty. Nie możemy jednak narzekać, bo przestała gorączkować i jak dotąd żaden potwór się w niej nie uaktywnił. Teraz z nadzieja czekamy na
przyjęcie się szpiku Gutka, w czym pomóc ma podawany neupogen od 7 doby (dziś kończy nam się 9), bo jak tylko zacznie się odradzać, to wszystkie świństwa, które w nią wlewają zostaną odstawione. Ola dużo śpi, czasami słucha jak jej czytam, czasami ogląda i tak płyną nam dni.
Czasami szpik się nie przyjmuje (można stwierdzić to po braku wzrostu wyników krwi po 28 dniach), ale ja mam w sobie wielki spokój, że u nas tak nie będzie – to dzięki Wam i Waszej modlitwie.
Ola w dalszym ciągu potrzebuje toczenia krwi i zwłaszcza płytek (nawet codziennie) i nie dlatego, że jej stan się pogarsza, tylko dlatego że te czynniki krwiotwórcze potrzebne są jej do życia i można je podawać z zewnątrz, w przeciwieństwie do krwinek białych :/
Jeśli ktoś ma chęć i możliwość, to zachęcamy do oddawanie krwi, zwłaszcza płytek krwi dla niej, bo Ola po przeszczepie z grupy krwi O RH minus zmieniała na ....0 RH minus, bo taką tez ma grupę krwi Gucio, a taka zerówka to towar deficytowy. Jeśli ktoś będzie chciał, to należy podać imię i nazwisko Oli oraz szpital, w którym się znajduje, czyli Katedra i Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Pozdrawiamy Was z bieguna ciepła,

Marta I Ola"

LOGOWANIE

O WSPÓLNOCIE

AKTUALNOŚCI

ŻYCIE KOŚCIOŁA

CZYTELNIA

Osiem błogosławieństw
Józef Augustyn SJ
Osiem błogosławieństw

Osiem błogosławieństw to drogowskazy na drodze do świętości. Skierowane do wszystkich wierzących, informują, jakie wymogi należy spełnić, by wejść do Królestwa Bożego. Obiecują szczęście i zbawienie ubogim w duchu, tym, którzy się smucą, cichym, miłosiernym, czystego serca, wprowadzającym pokój, prześladowanym. Przypominają, abyśmy w ziemskim pielgrzymowaniu, mimo trudności i obciążeń, z wiarą i miłością dążyli do świętości.

Księgarnia religijna

© Pustynia w Mieście & Brodex 2020 r.